PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10002817}
8,0 123 374
oceny
8,0 10 1 123374
7,5 57
ocen krytyków
Oppenheimer
powrót do forum filmu Oppenheimer

Słynny polsko-żydowski naukowiec, laureat Pokojowej Nagrody Nobla, został w filmie pominięty??? Przynajmniej ja go nie zauważyłem. Pozdrawiam

orys

Czemu jeśli ktoś jest żydem to się to podkreśla? Czemu nikt nie powie, że Wałęsa jest polsko-katolicki ?

ocenił(a) film na 8
macrox

Co za cynizm...

ocenił(a) film na 9
macrox

Pewnie dlatego, że Żydzi to określenie narodowości, konkretna grupa etniczna, przynależnóść kulturowa, a nie jedynie religia. Ich religia to judaizm. Katolicyzm też zresztą nie jest religią, tylko odłamem chrześcijaństwa.

użytkownik usunięty
toperzniet

"Katolicyzm też zresztą nie jest religią" tymczasem pierwsze co wyskakuje gdy wyguglasz - "Katolicyzm - Religia"

ocenił(a) film na 9

Chrześcijaństwo to religia, wiara w Jezusa i tak dalej. Katolicyzm to odłam tegoż chrześcijaństwa, jedno z wyznań, które łączy się z konkretnym obrządkiem.

Bardzo mi przykro, że swoją wiedzę o świecie czerpiesz z pierwszych rzeczy, które wyskoczą w guglu.

użytkownik usunięty
toperzniet

DEFINICJA KATOLICYZMU TO RELIGIA A GOOGLE JEST MADRZEJSZE OD CIEBIE powtórze DEFINICJA KATOLICYZMU TO RELIGIA A GOOGLE JEST MADRZEJSZE OD CIEBIE, dotarlo do móżdżka pseudo profesorku?

ocenił(a) film na 9

Sprawdź jeszcze raz to google i znajdź mi definicję, która mówi, że katolicyzm to religia.

wg Encyklopedii PWN - "treść nauczania Kościoła katolickiego, całość przyjętych w nim zasad odnoszących się do wiary, moralności, życia religijnego i funkcjonowania Kościoła, a także sam Kościół katolicki jako społeczność widzialna."

wg Słownika Języka Polskiego - "wyznanie chrześcijańskie, uznające autorytet papieża"

wg Wikipedii - "jeden z głównych odłamów chrześcijaństwa, najliczniejsze wyznanie chrześcijańskie, oparte na Piśmie Świętym i Tradycji apostolskiej."

wg międzynardowoej encyklopedii Britannica - "Christianity is an important world religion that stems from the life, teachings, and death of Jesus. Roman Catholicism is the largest of the three major branches of Christianity."

Zresztą nie wiem po co cytuję. Myślałem, że to wiedza (nomen omen) powszechna, że katolicyzm jest tylko jednym z wyznań wiary chrześcijańskiem, a nie bezpośrednio religią.

Ale jak tam uważasz. Po ostatnim komentarzu widać, że masz jakieś problemy ze sobą, więc ciężko dyskutować.

użytkownik usunięty
toperzniet

nikt nie pytal poplacz sie

ocenił(a) film na 9

nie masz argumentów to piszesz jakieś bzdury.

macrox

chodzi o pochodzenie jeżu

macrox

Żeby ludzkość w końcu przejrzała na oczy, że to Żydzi są odpowiedzialni za produkcję śmiercionośnej broni i w ogóle całego zło na świecie.

orys

A gdzie Stanisław Ulam ? - polsko żydowski naukowiec , jest w filmie ? P.S. Oppenheimer to niemiecki żyd

ocenił(a) film na 8
Amfios

niemiecki żyd? Urodził się w Nowym Jorku

beakarp19

Tak ale jego rodzice byli żydiwskimi emigrantami z Niemiec

ocenił(a) film na 7
orys

O Stanisławie Ulamie też nie ma słowa.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones