PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=627}

Zostawić Las Vegas

Leaving Las Vegas
7,6 44 626
ocen
7,6 10 1 44626
6,9 17
ocen krytyków
Zostawić Las Vegas
powrót do forum filmu Zostawić Las Vegas

podczas swojej podróży Ben przygląda się polskim bandytom na stacji benzynowej. Jeden z nich rozmawiając przez komórkę mówi " Janek? Janek? My już jedziemy, Jurij już wie"... czyżby jechali odpalić Juriego alfonsa?

ocenił(a) film na 7
Bawidamek_filmaniak

Fakt Jeden Muwi po Polsku Polacy są wszedzie i znowu pokazują Polków jak bandytów albo pijaków

udyafu

Nie mogę się zgodzić z twoją tezą. W filmie "Ścigany" H. Ford szukając kąta do wynajęcia w Chicago, rozmawia z Polakami. Nie są bandytami ani pijakami i dorobili się w końcu swojego kawała podłogi.

ocenił(a) film na 7
formentera

Z tym "Ściganym " to trafiłeś jak kulą w płot, bo akurat później jest scena jak jak syn właścicielki zostaje aresztowany za "handelek ". Jedynie Clint Eastwood i Michael Cimino w swoich filmach potrafili nas ukazać w miarę pozytywnie, mówię w miarę, bo przedstawiając nas jako ludzi uczciwych, twardych i bezkompromisowych, pokazywali nas jednocześnie jako zatwardziałych rasistów. Pozdrawiam.

snake_plissken84

dobra, masz rację, dawno temu oglądałem ten film i nierzetelnie napisałem komentarz. Obejrzałem raz jeszcze scenę ze "Ściganego" i masz rację. Było jak napisałeś. Jeżeli mogę prosić o tytuły filmów o których wspomniałeś to będę wdzięczny. Wszak forum i komentarze są (powinny być) źródłem wiedzy i poszerzać nasze horyzonty. Serdecznie pozdrawiam.

ocenił(a) film na 7
formentera

Oczywiście, nie ma problemu. Filmy z Clintem, w których gra Polaków to m.in. Gran Torino, Żółtodziób i Różowy cadillac. Bohaterowie odtwarzani przez Eastwooda mają polskie nazwiska, a nawet jest wspomniane o ich narodowości czy pochodzeniu, mimo że są oni niejednokrotnie przedstawieni jako rasiści i ludzie zgorzkniali, to jednak ogólny wydźwięk jest jak dla mnie pozytywny. Michael Cimino to przede wszystkim "Rok smoka " i dzielny policjant grany przez Mickey 'ego Rourke, twardy i nieustępliwy, chociaż można by jeszcze dodać "Łowca jeleni ", no ale tam z tego co pamiętam przedstawiono mniejszość ukraińską lub rusińską, na co również wskazują nazwiska.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones