Makoto Shinkai

Makoto Niitsu

8,5
954 oceny pracy reżysera
powrót do forum osoby Makoto Shinkai

Przyznam się, że jego dziełą bardzo mnie poruszają (niestety, bo widocznie do najszczęśliwszych na tym świecie nie należę) - widziałem już "Voices of a Distant Star", "Ziemia kiedyś nam obiecana" oraz "5 centymetrów na sekundę" (to ostatnie aż 2 razy i zapowiada się kolejny). Wszystkie oczywiście mnie złapały za serce i wytrząsły, pierwsze z 2 wymienionych bardzo mnie zaskoczyły jak ten Pan łączy s/f z szeroko pojętymi dramtami-romansami, ostatni natomiast bardzo jest mi bliski doświadczeniowo, zwłaszcza "Kosmonauta" oraz "5 centymetrów na sekunde" (trzeci epizod) i chyba dlatego to, aż tak do mnie przemawia. Jednym jego dzieła mogą się wydać "na jedno kopyto" (bo takie opinie widziałem/czytałem) - ciągle wałukuje ten sam temat: miłość, problemy, może jakieś niedostosowanie do obecnego świata. A ja powiem tak, tworzy to w czym najlepiej się czuje oraz potrafi pokazać rzeczy które widocznie człowieka najbardziej dotykają i chyba przez całe nasze istnienie będą, nieważne jak daleko się technologicznie psuniemy - w przeciwnym wypadku nie będziemy już ludzmi.
Ale wracając dlaczego w tytule tematu pisze "odważny"?
Bo pokazał coś całemu światu, co każdy facet (o ile to ma) ukrywa na dnie serca i nawet przed samym sobą tego nie przyznajme! Dodatkowo można sobie uświadomić jak bardzo szczęśliwym lub nieszczęśliwym się jest, niestety.

użytkownik usunięty
Numer_44

Odważny? Mi bardziej pasowałoby słowo,że bardzo wrażliwy (jeśli przyjąć że jego filmy wyrażają jego wnętrze, nie są robione sztucznie,ale "płyną prosto z jego serca") :-)

ale trzeba być odważnym, żeby przyznać się do wrażliwości.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones